Linda Rama vishet për herë të parë sipas traditës islame

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:09 14-04-2015 Linda Rama vishet për herë të parë sipas traditës islame Linda dhe Edi Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe

Linda Rama vishet për herë të parë sipas traditës islame në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kryeministri Rama dhe bashkëshortja e tij ishin për një vizitë atje, të shoqëruar nga ministrat Tahiri, Bushati dhe Ahmetaj. Çifti Rama kanë vizituar edhe një Xhami, ku siç e kërkon tradita e vendit, femrat duhet të hyjnë me “burka” veshje e zezë e cila mbulon gjithë trupin dhe flokët. E për herë të parë, të paktën publikisht, Linda Rama është veshur sipas traditës islame edhe pse kjo gjë vështirë të vihet re në fotografitë e publikuara nga vetë kryeministri në “Facebook”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098578929901123
array(1) { ["section"]=> string(61) "linda-rama-vishet-per-here-te-pare-sipas-tradites-islame-8647" }