Lindita Halimi fiton festivalin e 55-të dhe përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion

Publikuar tek: kulture-art, më 07:20 24-12-2016

Festivali i 55-të i Këngës në RTSH është finalizuar me fitoren e Linda Halimit e cila automatikisht është edhe përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion.

“Botë”, titullohet kënga e Lindës me muzikë e orkestrim të Klodian Qafokut dhe tekst të Gerald Xharit. "Bëra më të mirën time", tha këngëtarja pas fitores.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032310009002686
array(1) { ["section"]=> string(85) "lindita-halimi-fiton-festivalin-e-55-te-dhe-perfaqeson-shqiperine-ne-eurovizion-63604" }