Lionel Messi përzgjidhet lojtari më i mirë i vitit në Europë

Publikuar tek: sport, më 19:07 27-08-2015 Lionel Messi përzgjidhet lojtari më i mirë i vitit në Europë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi është përzgjedhur si lojtari më i mirë vitit në futbollin europian. Çmimi është ndarë pas hedhjes së shortit të Champions League dhe në garë ishin gjithashtu Cristiano Ronaldo (Real Madrid) dhe Luis Suarez (Barcelona).

Kjo është hera e dytë që Messi shpallet lojtari më i mirë në Europë pasi fitores në vitin 2011. Ky çmim i UEFA-s është krijuar pikërisht në vitin 2011 dhe fitues të saj janë shpallur Andres Iniesta (2012), Franck Ribéry (2013) dhe Cristiano Ronaldo (2014).

Lexo edhe: Hidhet shorti i Champions, mungojnë përplasjet “big”, ja përballjet në grupe

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008897066116333
array(1) { ["section"]=> string(66) "lionel-messi-perzgjidhet-lojtari-me-i-mire-i-vitit-ne-europe-19344" }