Lirimi i KZAZ-ve, përplasje të forta në Shkodër mes policisë dhe përfaqësuesve të PD

Publikuar tek: aktualitet, më 12:08 17-06-2019 Lirimi i KZAZ-ve, përplasje të forta në Shkodër mes policisë dhe përfaqësuesve të PD

Tensione dhe përplajse ka ka pasur ditën e sotme në Shkodër pasi është kërkuar që të lirohet KZAZ numër 2 në këtë qytet pas anullimit të zgjedhjeve të 30 Qershorit nga presidenti Ilir Meta.

 Në ambientet e jashtme të KZAZ-së kanë qenë të pranishëm sot dhe ish-deputetë të PD-së, të cilët janë përplasur me punonjësit e policisë.

Kujtojmë se kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i dërgoi sot një kërkesë zyrtare Policisë së këtij Qarku, ku i kërkon mbështetjen për lirimin e ambienteve të Komisioneve Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve.

Ademi thekson në letrën e saj se pas anullimit të zgjedhjeve nga Presidenti, Policia duhet të jetë prezente dhe të mbështesë bashkinë e Shkodrës në lirimin e këtyre ambienteve.

 

65073240_1209957702520344_1768993533395468288_n.png

62430404_411227359467695_4239565847128965120_n.png

64411744_1250064665156292_7153043688166260736_n.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024744033813477
array(1) { ["section"]=> string(90) "lirimi-i-kzaz-ve-perplasje-te-forta-ne-shkoder-mes-policise-dhe-perfaqesuesve-te-pd-168533" }