Lirimi nga burgu i kreut të bandës së Durrësit/ Ministria e Drejtësisë kërkesë për pezullimin e gjyqtares Hoxha, shkarkohet drejtori i Shërbimit të Provës në Krujë: Këmbanë alarmi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:08 17-01-2020 Lirimi nga burgu i kreut të bandës së Durrësit/ Ministria e Drejtësisë kërkesë për pezullimin e gjyqtares Hoxha, shkarkohet drejtori i Shërbimit të Provës në Krujë: Këmbanë alarmi

 Një një konferencë urgjente për shtyp Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka deklaruar se lirimi i disa të dënuarve përjetë me burg është këmbanë alarmi.

Gjonaj tha se lirmi nga burgu i ish-kreut të bandës së Durrësit Endrit Dokle është bërë në shkelje të ligjit dhe se për këtë ka kërkuar të pezullohet drejtori i shërbimit të proves në Krujë si dhe të ndiqet penalisht gjyqtarja që firmosi lirimin e tij Enkelejda Hoxha.

 “I kam kërkuar prokurorisë ndekjen e gjyqtares, për shkelje. Jam drejtuar KPK për ndjekjen e gjyqtares dhe të gjitha rasteve të tjera të ngjashme, për korrupsion. Nga hetimi ka rezultuar se drejtoria e shërbimit të provës për Endrit doklen, ka pasur shkelje.

Janë marrë të gjitha masat nga MD pezullohet drejtori i shërbimit të proves në Krujë. Vendime të tilla të dhëna nga një individ i caktuar apo nga indicvdë të tjerë duke pasur të qartë që nuk  do ta kalojnë vetingun duhet të marrin reagime të institucionit të drejtësisë.

Kam kërkuar hetim disiplinor ndaj gjyqatres. Lirimi i të dënuarve përjetë me burg, këmbanë alarmi. Gjyqtarja enkeleda hoxha liroi edhe Genc Tafilin”, ka thënë ndër të tjera ministrja Gjonaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.32305908203125
array(1) { ["section"]=> string(183) "lirimi-nga-burgu-i-kreut-te-bandes-se-durresit-ministria-e-drejtesise-kerkese-per-pezullimin-e-gjyqtares-hoxha-shkarkohet-drejtori-i-sherbimit-te-proves-ne-kruje-kembane-alarmi-192357" }