Lirimi nga burgu i Lulzim Berishës, Prokuroria Durrës shpall moskompetencë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:09 06-01-2017 Lirimi nga burgu i Lulzim Berishës, Prokuroria Durrës shpall moskompetencë

Prokuroria e Durrësit ka shpallur sot moskompetencën per hetimin e dosjes së Lulzim Berishës dhe lirimin e tij nga burgu.

Lirimi me kusht dhe vendimi për punësim në bashkinë Durrës kanë kanë shkaktuar debat të gjërë për përfshirjen e politikës dhe ndikimin e saj për lirimin nga burgu të të ‘Fortit të Durrësit’

Dosja e Lulzim Berishës i ka kaluar Prokurorisë së Tiranës.

Lulzim Berisha u lirua nga më 5 dhjetor nga Gjykata e Apelit, pas një serie vendimesh gjyqësore për ulje dënimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti i keq, si është situata në gjithë SHQIPËRINË: Trashësia e dëborës mbi 1 metër (AKSET E BLLOKUARA DHE TË KALUESHME)
“Dua që Reisi im të jetojë...”, lutja për ndihmë e një babai të gjunjëzuar nga dhimbja (HISTORIA E RRALLË E FOSHNJËS 6-MUAJSHE NË TIRANË) »
Article Logic
Execution time: 0.01006293296814
array(1) { ["section"]=> string(79) "lirimi-nga-burgu-i-lulzim-berishes-prokuroria-durres-shpall-moskompetence-64730" }