Lirohen 10 ushtaratët amerikanë të ndaluar, Irani kërkon falje

Publikuar tek: bota, më 11:31 13-01-2016 Lirohen 10 ushtaratët amerikanë të ndaluar, Irani kërkon falje

10 marinarët e SHBA të ndaluar në Iran janë liruar.

Kështu njofton televizioni iranian ndonëse nuk ka ende një  konfirmim nga ana e SHBA-ve. Sipas medias vendase, qeveria iraniane ka kërkuar falje. Të dhënat tregojnë se amerikanët kanë hyrë rastësisht në ujërat iranianë pranë ishullit Farsi, ditën e martë. 

Zyrtarët iranianë morën në pyetje 10 ushtarët rreth lëvizjeve të tyre. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 3 shtetas rus në Turqi
Nisën pushimet e ëndrrave, çifti britanik rrëmbehet dhe torturohet nga fiset indigjene »
Article Logic
Execution time: 0.011423110961914
array(1) { ["section"]=> string(67) "lirohen-10-ushtaratet-amerikane-te-ndaluar-irani-kerkon-falje-29876" }