Lirohet ish-deputeti, burg për krerët e PD-së që organizuan sulmin ndaj eskortës së Ramës në Librazhd (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:01 16-06-2019 Lirohet ish-deputeti, burg për krerët e PD-së që organizuan sulmin ndaj eskortës së Ramës në Librazhd (EMRAT)

Gjykata e Elbasanti ka vendosur të lë të lirë krerët e Partisë Demokratike që organizuan sulmin ndaj eskortës së kryeministrit Edi Rama në Librazhd.

 

Gjyqtari Taulant Tafa ka vendosur të lë të lirë ish-deputetin e Partisë Demokratike Aurel Bylykbashi dhe sekretarin e PD-së në Prrenjas, Leonard Ozuni dhe sekretarin e PD-së Librazhd, Erlind Gurra.

Ndërsa për të arrestuarit e tjerë është lënë masa “arrest me burg” e kërkuar nga prokurori Ritvan Suka.

Bujar Vreto, 48 vjeç, (Kryetari i Degës së PD-së Librazhd) në arrest me burg

Aurel Bylykbashi, 53 vjeç, nga Elbasani (ish deputet i PD) detyrim paraqitje

Erlind Gurra, 32 vjeç, nga Librazhdi (sekretari i PD-së, dega Librazhd) detyrim paraqitje

Arjan Karriqi, 43 vjeç, nga Prrenjasi (Kryetari i Degës së PD-së, Prrenjas) arrest me burg

Leonard Ozuni, 31 vjeç, nga Piskashi; (sekretari i PD-së, dega Prrenjas) detyrim paraqitje

Bujar Kojku, 54 vjeç, nga Librazhdi në arrest me burg

Dashamir Boja, 47 vjeç, nga Shtërmeni në arrest me burg burgTë arrestuarit akuzohen për pjesëmarrje në tubime të paligjshme, pengim të qarkullimit, pengim të subjekteve zgjedhore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069770812988281
array(1) { ["section"]=> string(113) "lirohet-ish-deputeti-burg-per-kreret-e-pd-se-qe-organizuan-sulmin-ndaj-eskortes-se-rames-ne-librazhd-emrat-168449" }