Lirohet ish-zyrtari i LSI i akuzuar për shpërdorim detyre

Publikuar tek: politike, më 20:04 20-02-2018 Lirohet ish-zyrtari i LSI i akuzuar për shpërdorim detyre

Është liruar pas akuzës për shpërdorim detyre dhe flasifikim dokumentesh, ish-zyrtari i LSI-së Fatos Kaja.

Sipas burimeve, Kaja është liruar pasi është vërtetuar nga ekspertiza se firma e tij ishte falsifikuar. Të gjitha provat janë dorëzuar në Prokurorinë e Kavajës e cila ka marrë vendimin e lirimit të nënperfektit.

Fatos Kaja ka mbajtur postin e ish-zyrtarit të LSI në Komunën Kryevidh, Kavajë dhe atë të nënprefektit të Tiranës, ndërkohë që u arrestua në muajin nëntor për falsifikim të dokumentave të ZVRPP të Kavajës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020232915878296
array(1) { ["section"]=> string(64) "lirohet-ish-zyrtari-i-lsi-i-akuzuar-per-shperdorim-detyre-110905" }