Lirohet Martin Shkreli pasi paguan 5 milionë dollarë garanci

Publikuar tek: bota, më 16:48 18-12-2015 Lirohet Martin Shkreli pasi paguan 5 milionë dollarë garanci

Shefi ekzekutiv i kompanisë farmaceutike "Biotech", Martin Shkreli është liruar një ditë pasi u arrestua nga FBI pasi ka paguar plot 5 milion dollarë garanci.

Mbi Shkrelin rëndojnë 7 akuza për mashtrim dhe falsifikim, pasi dyshohet se ka mashtruar me fondet e kompanisë farmaceutike dhe ka shmangur taksat.

Shkreli nuk ka pranuar asnjë akuzë në sallën e gjyqit, ndërsa bashkë me të është arrestuar edhe avokati i kompanisë Evan Greebel, i cili u la i lirë po sot pasi pagoi garancinë prej 1 milion dollarësh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011255025863647
array(1) { ["section"]=> string(66) "lirohet-martin-shkreli-pasi-paguan-5-milione-dollare-garanci-28085" }