Lirohet nga burgu ish-deputeti socialist Armando Prenga

Publikuar tek: aktualitet, më 14:52 23-11-2015 Lirohet nga burgu ish-deputeti socialist Armando Prenga Armando Prenga

Lirohet nga burgu ish-deputeti socialist Armando Prenga. Gjykata e Lartë ka zbutur masën e sigurisë, nga arrest me burg, në arrest shtëpie.

Prenga, u përfshi në një konflikt me armë në Laç, me një fis me të cilin kishte probleme për Lagunën e Patokut. Pas sherrit me armë e mjete të forta, mbetën 7 të plagosur. Ai u përball me Gjokë Calin, në zonën Fushë-Kuqe.

“Kjo seancë ishte thjesht për masën e sigurisë, është në proces.Gjykata vlerësoi në ecurinë, nuk ekzistojnë dyshime të arsyeshme që ky person të rrijë. Çështja e hetimit, është çështje themeli’’, tha avokati  Maks Haxhia. Hetimi për ish-deputetin e përjashtuar nga PS do të vazhdojë, por ai do të dalë nga burgu i Vaqarrit, për të pritur në shtëpinë e tij zhvillimet e hetimit.

Prenga do të përballet me akuzat për armëmbajtje pa leje, plagosje e lehtë me dashje dhe kanosje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata e Arbitrazhit vendos në favor të Bankers Petroleum: Të hiqet pezullimi i llogarive bankare
Elbasan, vidhen 8 milionë lekë nga një pikë bastesh »
Article Logic
Execution time: 0.013828992843628
array(1) { ["section"]=> string(61) "lirohet-nga-burgu-ish-deputeti-socialist-armando-prenga-26097" }