Lirohet nga burgu Katica Janeva, ish-prokurorja speciale e Maqedonisë

Publikuar tek: rajon, më 17:48 19-11-2019 Lirohet nga burgu Katica Janeva, ish-prokurorja speciale e Maqedonisë Ish prokurorja speciale maqedonase Katica Janeva

Katica Janeva, ish-prokurorja speciale e Maqedonisë së Veriut është liruar nga burgu.

Vendimi është marrë nga Gjykata e Apelit që pranoi garancinë e saj. Pas gati tre muajsh, Janeva braktis qelinë në burgun e Shutkës dhe tashmë do të qëndrojë nën masën “arrest shtëpie”.

Janeva akuzohet gjobëvënie në çështjen e bujshme “Reket”, ku së bashku me Bojan Jovanovskin i njohur si “Boki 13” dhe Zoran Kiçeecin akuzohen se kanë zhvatur mbi 1.5 milion euro nga biznesmeni Orce Kamçev.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10901308059692
array(1) { ["section"]=> string(75) "lirohet-nga-burgu-katica-janeva-ish-prokurorja-speciale-e-maqedonise-186470" }