Lirohet nga detyra drejtori i Agjencisë së Bregdeteve, Auron Tare (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:53 06-03-2019 Lirohet nga detyra drejtori i Agjencisë së Bregdeteve, Auron Tare (DOKUMENTI)

Lirohet nga detyra Auron Tare, drejtori i Agjencisë së Bregdeteve, raporton newsbomb.al.

Vendimi është marrë që më datë 22 shkurt por lajmi është mbajtur në fshehtësi të plotë.

Sot newsbomb.al siguron dokumentin e lirimit që mban firmën dhe vulën e drejtores Albana Koçiu.

“Z. Auron Tare lirohet nga pozicioni  Drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë së Bregdeteve dhe regjistrohet anëtar i TND-së më shportë, në pritje për t’u emëruar në një pozicion të rregullt drejtues”, thuhet në vendimin e lirimit nga detyra që sipas Auron Tares ka ardhur me kërkesë të tij.

Kujtojmë se jo më larg se mbrëmë Igli Tare, vëllai i Auron Tares dha një intervistë në ‘Porta a Porta’ ku doli hapur krah Ramës dhe dënoi shfaqet e protestës së opozitës. Nga ana tjetër, Auron Tare, njihet për natyrën e tij rebele dhe të thënit të kritikave hapur edhe ndaj eksponentëve të mazhorancës.

Kujtojmë ndërkaq se vëllai tjetër i Igli dhe Auron Tares, Agron Tare 3 javë më parë u emërua drejtor i Portit të Durrësit. 

 

53340231_219971262204306_6822059098721222656_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.01059889793396
array(1) { ["section"]=> string(81) "lirohet-nga-detyra-drejtori-i-agjencise-se-bregdeteve-auron-tare-dokumenti-155393" }