Lirohet nga qelia Besim Ndregjoni

Publikuar tek: politike, më 15:20 09-12-2015 Lirohet nga qelia Besim Ndregjoni

Lirohet nga qelia Besim Ndregjoni. Lajmin e japin avokatë të tij.

“Lirohet nga qelia Besim Ndregjoni! Avokati I Popullit paralajmëroi Policinë për veprime të kundërligjshme dhe moslejimin e avokatit — at Komisariati Nr.1”, shkruan Goxhaj.

Para lirimit kanë deputetët demokratë Arben Ristani dhe Genti Strazimiri kanë shkuar në komisaritin numër 1 të policisë për të ndihmuar ish-të përndjekurin, i cili u arrestua pas dëmtimit të djeshëm të bunkerit në Ministrinë e Brendshme.

Duket se policët kanë refuzuar t’I çojnë mjekët Ndregjonit, i cili vuan nga diabeti e tensioni, por po kështu po i refuzohet, sipas demokratëve edhe avokati.

“Policia e Edi Ramës je.m p përgjigje. Refuzon që Besim Ndregjoni të ketë avokat. Sapo erdhën deputetët Arben Ristanu dhe Genti Strazimiri. Sapo erdhën dhe dy Komisioneret e Avokatit të Popullit. Te shohim a do I refuzohet apo jo Avokati dhe mjeket tani — at Komisariati Nr.1.”, shkruante avokati Goxhaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010076999664307
array(1) { ["section"]=> string(39) "lirohet-nga-qelia-besim-ndregjoni-27341" }