Lirohet pas 4 orësh aksi rrugor në Llogara

Publikuar tek: aktualitet, më 17:06 12-11-2019 Lirohet pas 4 orësh aksi rrugor në Llogara Shtylla e rrëzuar në Llogara

Është zhbllokuar rruga për kalimin e automjeteve në Qafën e Llogarasë, pas rreth 4 orësh.

Aksi rrugor u bllokua pas motit të keq me erë të fortë që shkaktoi shembjen e një shtylle të tensionit elektrik. Era ka qenë tepër e fortë sa që ka shkulur edhe disa pemë.

OSHEE njoftoi se “Si pasojë e stuhisë janë dëmtuar disa shtylla duke nxjerrë jashtë funksioni fiderin R1 të Nst. Radhimë. Pa energji janë zonat Llogora, Dukat, Tragjas dhe Llogora”. Tashmë situata duket e normalizuar.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026821136474609
array(1) { ["section"]=> string(49) "lirohet-pas-4-oresh-aksi-rrugor-ne-llogara-185630" }