Liroi të dënuarin me burgim të përjetshëm, KLGJ shqyrton kërkesën për shkarkimin e gjyqtarit të Korçës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:52 26-08-2020 Liroi të dënuarin me burgim të përjetshëm, KLGJ shqyrton kërkesën për shkarkimin e gjyqtarit të Korçës Markelian Kuqo

KLGJ ka shqyrtuar kërkesën e ILD e cila ka kërkuar shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Korçës Markelian Kuqo.

Hetimi disiplinor ndaj gjyqtarit Markeljan Kuqo lidhet me lirimin nga burgu të një të burgosuri më dënim të përjetshëm.

Në shkurt të vitit të kaluar urdhëroi lirimin me kusht të të dënuarit Gerd Gjinararin.

I arrestuar në Itali në vitin 1997 dhe më pas i dënuar me burgim të përjetshëm, Gerd Gjinarari, e pa veten jashtë qelisë, vitin e shkuar pasi në 14 shkurt gjykatësi i Korçës Markelian Kuqo pranoi kërkesën e tij për lirim me kusht.

Në Itali, Gjinarari, u akuzua për disa vepra penale, nga vrasja te armëmbajtja pa leje, trafik lëndësh narkotike dhe kryerje të krimit nga banda të armatosura. Prej vitit 2014 ai po vuante dënimin në Shqipëri, në burgun e Drenovës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA/ 29-vjeçari u qëllua 7 herë me plumba para syve të 3 fëmijëve të tij, Beyonce dhe Cardi B mbështetje për gjithë njerëzit me ngjyrë që masakrohen
170 mln euro vlerë, SPAK nis hetimet për inceneratorët e Fierit, Elbasanit dhe Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.013818025588989
array(1) { ["section"]=> string(108) "liroi-te-denuarin-me-burgim-te-perjetshem-klgj-shqyrton-kerkesen-per-shkarkimin-e-gjyqtarit-te-korces-218288" }