“Lironi vëllezërit tanë”, protestuesit bllokojnë rrugën para Gjykatës së Tiranës (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:15 04-04-2018 “Lironi vëllezërit tanë”, protestuesit bllokojnë rrugën para Gjykatës së Tiranës (VIDEO)

Vijojnë tensionet te Gjykata e Tiraëns, ku pritet të jepen masat e sigurisë për 23 të arrestuarit e incidentit të së shtunës në Kalimash.

Me dhjetëra protestues janë mbledhur në këto momente përpara ambjenteve të gjykatës dhe kanë bllokuar rrugën që të mos kalojnë automjetet. Kjo situatë ka rritur tensionet.

Ndërsa më herët ndodhi një përplasje fizike mes deputetëve të opozitës dhe forcave të policisë. Depuetët kërkuan të futen në sallën e gjyqit, duke thyer derën.

Ndiqni videon e postuar nga Bislim Ahmetaj!

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Efektivët nuk lejuan median të hynte brenda por shikoni ç’bën deputetja e PD
Pas përplasjes, deputetët e PD ia dalin të hyjnë në sallën e gjyqit, familjarët nxirren jashtë (PAMJET- VIDEO- Ç’po ndodh tani) »
Article Logic
Execution time: 0.011286020278931
array(1) { ["section"]=> string(90) "lironi-vellezerit-tane-protestuesit-bllokojne-rrugen-para-gjykates-se-tiranes-video-115618" }