Lisbon, Paris, Londër, festa e çmendur e tifozëve portugezë (Foto-galeri)

Publikuar tek: sport, më 09:20 11-07-2016

Tifozët portugezë kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të sotëm fitoren e kupës së parë në histori. Me qindra tifozë kanë mbushur rrugët e Lisbonës me flamuj në duar duke kënduar dhe brohoritur për suksesin e Kombëtares së tyre në Euro 2016.

Festime ka patur gjithashtu në Paris, aty ku u luajt finalja e këtij Kampionati Europian, ndërsa të shumtë kanë qenë portugezët që kanë festuar në rrugët Londrës apo të kryeqyteteve të tjera europiane. 

13615018_1190581664314725_7637678326052695592_n.jpg

13418798_1190581667648058_1521350106993263747_n.jpg

311.jpg

3624B4F000000578-0-image-a-26_1468191161914.jpg

29.jpg

3624B9E400000578-0-image-a-18_1468191134677.jpg

36258ECF00000578-0-image-a-49_1468194185502.jpg

362493B000000578-0-Fans_at_the_public_viewing_of_the_game_implore_their_team-a-54_1468195090441.jpg

3625161B00000578-0-image-a-28_1468191188505.jpg

londonportugal1107a.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027437925338745
array(1) { ["section"]=> string(74) "lisbon-paris-londer-festa-e-cmendur-e-tifozeve-portugeze-foto-galeri-46170" }