Lista e 47 dosjeve që 'ngrijnë’, pas pezullimit të gjyqtarit Luan Daci

Publikuar tek: aktualitet, më 12:24 26-05-2020 Lista e 47 dosjeve që 'ngrijnë’, pas pezullimit të gjyqtarit Luan Daci

Kanë ‘ngrirë’ 46 çështje, pas pezullimit nga detyra  e gjyqtarit Luan Daci.

Që nga fillimi i procesit të Vettingut, Daci ka qenë pjesë e 84 proceseve gjyqësore për gjyqtarë dhe prokurorë. Nga 84 proceset gjyqësore për 38 është dhenë vendimi, ndërsa për 46 çështja e tjera janë pezulluar.

Ditën e djeshme u bë me dije nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit, se deri sa të merret vendimi nga GJKKO për Luan Dacin këto çështje do vijojnë të mbeten pezull.

Sakaq, në çështjet ku Daci nuk është anëtari i trupës gjykuese do të vazhdojë puna.

Lista e plotë e 47 çështjeve që ngrijnë për shkak se Luan Daci është pjesë e këtyre proceseve gjyqësore:

Alma Kolgjeka, Agron Valva, Arben Zefi, Alfred Gjoni, Ana Gollosha, Genci Sinjari, Artan Bajrami,, Donika Prela, Hysni Demiraj, Dritna Peka, Arqile Koça, Fatmir Lushi, Çlirim Shahini, Irma Balli, Edison Ademi, Dritan Seci, Albina Spaha, Ferdinand Elezi, Roland Jaupaj, Aleksandër Muskaj, Idriz Mulkurti, Evelina Qirjako, Eugen Beci, Shkëlzen Cena, Manjola Kajana, Enkelejdi Hajro, Kastriot Selita, Gurali Brahimllari, Arben Pasho, Ramiz Lala, Regleta Panajoti, Petrit Cano, Alfred Agolli, Artan Madani, Adrian Ylli, Elvin Gokaj, Ilir Mustafaj, Hysni Vata, Luan Hasnezi, Dhurata Haveri, Përparim Kulluri, Brunilda Malo, Astrit Haxhialushi, Arben Vrioni, Agim Bendo, Marjana Velçani.

Lista e plotë e 38 vendimeve ku ka qenë pjesë e trupit gjykues Luan Daci:

Mirela Fana, Adriatik Llalla, Sulejman Tola, Fatos Lulo, Besim Trezhnjeva, Fatmir Hoxha, Altin Xhoxhaj, Edmond Islamaj, Bashkim Dedja, Luan Kaloçi, Gentian Trenova, Alma Brati, Astrit Faqolli, Antoneta Sevdari, Adriatik Cama, Rovena Gashi, Admir Thanza, Xhezair Zaganjori, Gani Dizdari, Bledar Abdullai, Elsion Sadiku, Artan Broci, Gentjan Medja, Nertina Kosova, Bujar Hoti, Artur Malaj, Valbona Bala, Ahmet Jangulli, Sotiraq Lubonja, Arben Dollapaj, Alma Liçaj, Ramadan Troci, Entela Prifti, Artur Ylli, Arben Selmani, Fatos Qato, Izet Kadana, Besnik Cani.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012382984161377
array(1) { ["section"]=> string(74) "lista-e-47-dosjeve-qe-ngrijne-pas-pezullimit-te-gjyqtarit-luan-daci-207851" }