Lista e LSI për kandidatët ne qarqe, rrëfen këshilltari i Metës: Si më propozoi Iliri për tu bërë deputet në Tiranë?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:15 30-04-2017 Lista e LSI për kandidatët ne qarqe, rrëfen këshilltari i Metës: Si më propozoi Iliri për tu bërë deputet në Tiranë?

Mbrëmjen e djeshme LSI ka konfirmuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë në të gjitha qarqet. Një prej tyre ishte edhe Ralf Gjoni, këshilltar i kryepalamentarit Ilir Meta.

Pas publikimit të këtij vendimi, Gjoni shkruan në facebook si e ka pritur propozimin e Metës për të kandiduar si deputet në zgjedhjet e përgjithshme.

POSTIMI I PLOTË:

Mirenjohje forumeve te Levizjes Socialiste per Integrim dhe Kryetarit te saj Ilir Meta qe pas Sekretariatit Nderkombetar dhe Drejtimit te Komisionit per Turizmin, me kerkuan te isha pjese e listes se kandidateve per deputet ne Tirane. E pranova kete pergjegjesi te re me kenaqesi sepse e shoh kandidimin si nje shans te arte per te qene pjese e nje ekipi te shkelqyer plot energji qe do dije te perfaqesoje interesat e qytetareve te Qarkut te Tiranes ne Kuvendin e ardhshem te Shqiperise. Bicikleta elektorale nis neser zyrtarisht rrugetimin e saj ne nje terren te helmuar me papergjegjshmeri. Nuk dua t'i imagjinoj zgjedhjet pa opoziten, por edhe pengmarrje nuk mund te kete. Vendi ka nevoje per pozitivitet, per cilesi perfaqesimi dhe per nje drejtim te ri. Ne sot ndjejme barren e pergjegjesise per t'i dhene frymemarrje shpreses se shqiptareve per nje jete me te mire e per nje shans me shume se sa situata e zymte aktuale, te cilen miq, nuk e meritojme...

 

18193943_10154700928829538_7649270756860842184_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087511539459229
array(1) { ["section"]=> string(119) "lista-e-lsi-per-kandidatet-ne-qarqe-rrefen-keshilltari-i-metes-si-me-propozoi-iliri-per-tu-bere-deputet-ne-tirane-76921" }