Lista e plotë me emra: 8 kandiatët për KLGJ e KLP që do zgjodhi shorti

Publikuar tek: barometri, më 07:18 30-01-2018 Lista e plotë me emra: 8 kandiatët për KLGJ e KLP që do zgjodhi shorti

Janë zgjedhur me short emrat e kandidatëve për Këshillin e Lartë Gjyqësor (KLGJ) dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë (KLP) të cilët ditën e enjte do t'i shkojnë për votim Kuvendit në seancën plenare.

KANDIDATËT PËR KLGJ:

Nga radhët e avokatisë, shorti ka zgjedhur:

1- Fatos Lazimi

2-Fatmira Luli

Nga trupa e pedagogëve:

1-Maksim Qoku

2-Mirela Bogdani

Nga Shoqëria Civile


1-Laureta Llagami

KANDIDATËT PËR KLP:

Nga trupa e avokatisë për KLP:

1-Eneida Sema

2-Genti Brahimi

Nga radhët e shoqërisë civile KLP:

1-Andi Murataj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03514289855957
array(1) { ["section"]=> string(76) "lista-e-plote-me-emra-8-kandiatet-per-klgj-e-klp-qe-do-zgjodhi-shorti-108432" }