Lista përfundimtare e lojtarëve të kombëtares, tifozët “masakrojnë” Gianni De Biasin

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:38 01-06-2016 Lista përfundimtare e lojtarëve të kombëtares, tifozët “masakrojnë” Gianni De Biasin

Është publikuar lista përfundimtare me 23 lojtarët e Kombëtares Shqiptare që do të udhëtojnë drejt Francës për Kampionatin Europian.

Trajneri Gianni de Biasi ka vendosur të lërë jashtë ekipit Milot Rashicën, Amir Rrahmanin, Berat Gjimshitin dhe Herolind Shalën, gjë që ka revoltuar e mërzitur shumë tifozë. Ata kanë lëshuar një lumë kritikash në faqen zyrtare të trajnerit, veçanërisht për Rrashicën dhe Gjimshitin.

 Lista:

Portierë: Etrit Berisha, Alban Hoxha, Orges Shehi.

Mbrojtës: Arlind Ajeti, Nasër Aliji, Frederik Veseli, Mergim Mavraj, Lorik Cana, Elseid Hysaj.

Mesfushorë: Ansi Agolli, Ledian Memushaj, Ergys Kaçe, Andi Lila, Migjen Basha, Odise Roshi, Ermir Lenjani, Burim Kukeli, Taulant Xhaka, Amir Abrashi.

Sulmues: Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Armando Sadiku, Shkëlzen Gashi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096850395202637
array(1) { ["section"]=> string(87) "lista-perfundimtare-e-lojtareve-te-kombetares-tifozet-masakrojne-gianni-de-biasin-42077" }