“LIVE”: Çahet diga e liqenit, rrezikohen mijëra banorë (Video drejtpërdrejt)

Publikuar tek: bota, më 18:57 19-02-2017 “LIVE”: Çahet diga e liqenit, rrezikohen mijëra banorë (Video drejtpërdrejt)

Diga e liqenit Oroville në Kaliforni rrezikon të shembet plotësisht pas dëmtimeve që pësoi rreth një javë më parë.

Liqeni u tejmbush nga rreshjet e shumta të shiut që janë rrikthyer sërish duke krijuar një situatë emergjente. Nëse diga do të shembet plotësisht, rrezikohen jetët e 180 mijë banorëve dhe pronat e tyre. Një pjesë e madhe e banorëve janë evakuuar tashmë nga zona e rrezikut. /Newsbomb.al

Ndiqni pamjet drejtpërdrejt nga situata aty:

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025253057479858
array(1) { ["section"]=> string(76) "live-cahet-diga-e-liqenit-rrezikohen-mijera-banore-video-drejtperdrejt-69250" }