Live / Papa Françesku mban fjalim në samitin e 70 të OKB-së

Publikuar tek: bota, më 16:09 25-09-2015

Samiti jubile i Organizatës së Kombeve të Bashkaura që po mbahen në Neë York, është hapur me fjalën e Papa Françeskut.

Ati i Shenjtë ka bërë thirrje për mbojtjen e të drejtave të njeriut, ndërsa edhe kyreministri shqiptar Edi Rama ka postuar një fotografi nga samiti i 70-të i OKB-së.

Nis sesioni historik i 70 vjetorit të OKB me ovacione për të ftuarin e nderit, Papa Françeskun”, shkruan Rama.

11880549_10153234816196523_3591302953744335055_n.jpg

(Klikoni videon për të ndjekur “live” fjalën e Papës).

CPwRYkXW8AACjd1.jpg

CPwSidrWwAAOnp8.jpg

CPwNj4wU8AEL8RP.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012112140655518
array(1) { ["section"]=> string(63) "live-papa-francesku-mban-fjalim-ne-samitin-e-70-te-okb-se-21652" }