Llalla: Bashkëshortja e gjyqtarit që “rrëzoi” sekuestrimin e serverit të “ILDKPI” punon në Ambasadën e SHBA

Publikuar tek: aktualitet, më 21:32 02-02-2017 Llalla: Bashkëshortja e gjyqtarit që “rrëzoi” sekuestrimin e serverit të “ILDKPI” punon në Ambasadën e SHBA

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka hedhur dyshime mes lidhjes së Ambasadës Amerikane dhe vendimit të gjykatësit në Gkykatën e Lartë që rrëzoi kërkesën e Prokurorisë për të sekuestruar serverin e “ILDKPKI”.

Llalla tha se “nuk është e rastësishme” që bashkëshortja e gjykatësit që “rrëzoi” Prokurorinë e Përgjithshme, punon në Ambasadën Amerikane.

IKDKPI është një institucion i transparencës, ne shohim në çdo kohë deklarime pasurish që bëhen publike. Është i vetmi server. Të dhënat përveç faktit që ruhen në server janë të ruajtura edhe në arshivë

A keni vepruar në mënyrë abuzive? Përse nuk e sekuestruat dot përderisa është ligjore.

Sekuestrimi u ankimua në gjykatë. Gjyqtari përkatës e anuloi urdhrin tonë. Nuk mendoj se është rastësore që gjykatësi ka bashkëshorten që punon në Ambasadën Amerikane në Tiranë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali: Noterja nga Rrësheni falsifikon firmën e klientit në kontratë
Gjyqtari Lazaj: Ja pse m’u anulua viza nga Ambasada e SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.011255025863647
array(1) { ["section"]=> string(108) "llalla-bashkeshortja-e-gjyqtarit-qe-rrezoi-sekuestrimin-e-serverit-te-ildkpi-punon-ne-ambasaden-e-shba-67537" }