Llalla shkarkon prokurorin e Fierit, zvarriti hetimet për 300 dosje

Publikuar tek: aktualitet, më 09:56 30-07-2015 Llalla shkarkon prokurorin e Fierit, zvarriti hetimet për 300 dosje

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka shkarkuar prokurorin e Fierit, Artjan Bejo pas ankesave të shumta të qytetarëve për zvarritje të dosjeve të hetimit.

Propozim iu dërguar Llallës nga Këshilli i Prokurorëve, pas shqyrtimit të një sërë ankesash nga qytetarët, ndër to edhe ankesat për prokurorin e rrethit gjyqësor Fier dhe prokurorin Artjann Bejo.

Pas hetmit të Prokurorisë ka rezultuar se rreth 300 dosje dhe kallëzime nuk janë shqyrtuar dhe hetuar për më shumë një vit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Në shtator nisin reformat në dogana, tatime, sigurime dhe ujësjellësa
Video: Makina përplas reklamën te bulevardi i “Myslym Shyri-t” »
Article Logic
Execution time: 0.024002075195312
array(1) { ["section"]=> string(72) "llalla-shkarkon-prokurorin-e-fierit-zvarriti-hetimet-per-300-dosje-17303" }