Lleshaj i përgjigjet PD-së për akuzat ndaj EUROPOL: Ardhja e tyre është besim, jo...

Publikuar tek: aktualitet, më 10:52 12-07-2019 Lleshaj i përgjigjet PD-së për akuzat ndaj EUROPOL: Ardhja e tyre është besim, jo...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka inauguruar sot godinën e Policisë Kufitare në Han të Hotit.

Gjatë fjalës së tij, Lleshaj deklaroi se do të përmirësohen të gjitha portat hyrëse të Shqipërisë, duke i bërë ato dinjitoze dhe të rregullta.

Ndërkohë, ministri i dha përgjigje edhePartisë Demokratike lidhur me akzuat e kësja të fundit, se ardhja e EUROPOL në Tiranë është tregues se në Shqipëri krimi ka arritur në nivele alarmante.

Sipas Lleshajt ardhja e EUROPOL është shenjë besimi.

"Kam ndjekur këto ditë me një farë keqardhje, që e përkthejnë ardhjen e EUROPOL me shenjë dyshimi. E pavërtetë. Ardhja e tyre është besimi. Dje patëm mundësinë që pas FRONTEX të hapim edhe EUROPOL, për praninë e evropianëve në vend. Sfida e menaxhimit të kufijve rritet se flukset rriten në mënyrë shumë të shpejtë, në 2018 23 milion shqiptarë, në 2009 9 milion", tha Lleshaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.068448066711426
array(1) { ["section"]=> string(86) "lleshaj-i-pergjigjet-pd-se-per-akuzat-ndaj-europol-ardhja-e-tyre-eshte-besim-jo-171962" }