Lobimi rus, Spiropali: Basha u thirr nga prokuroria dhe nuk u paraqit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:03 17-06-2019 Lobimi rus, Spiropali: Basha u thirr nga prokuroria dhe nuk u paraqit Ministrja Elisa Spiropali

Ministrja Elisa Spiropali ka deklaruar se kreu i PD, Lulzim Basha ndërkohë që del nga selia blu me deklaratë për përgjimet, vet nuk paraqitet në Prokurorinë e Shtetit kur thirret si i pandehur.

E ftuar në emisionin ‘Open’, Spiropali tha se Basha u thirr si i pandehur nga prokuroria për dosjen e tij si i hetuar nga SHBA dhe i përfshirë në pastrim parash nëpër kompani guacka offshore.

‘Deri në fund do hetohen të gjitha, kur zoti Basha ishte i thirrur si i pandehur nga prokuroria, për dosjen e tij i hetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i përfshirë në pastrim parash nëpër kompani guacka offshore, ky zotëri nuk paraqitet në Prokurorinë e Shtetit’, tha Spiropali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.23213195800781
array(1) { ["section"]=> string(74) "lobimi-rus-spiropali-basha-u-thirr-nga-prokuroria-dhe-nuk-u-paraqit-168629" }