Loja me imunitetet, në 25 vjet vetëm 1 deputet vuajti dënimin

Publikuar tek: politike, më 14:52 21-03-2015 Loja me imunitetet, në 25 vjet vetëm 1 deputet vuajti dënimin Lista e deputetëve që iu hoq imuniteti në 25 vjet

Newsbomb.al sjell sot historikun e imuniteteve dhe dënimeve për deputetët e Kuvendit të Shqipërisë në 25 vjet demokraci. Nga 20 deputetë që janë akuzuar duke iu hequr imuniteti vetëm 1 prej tyre ka vuajtur dënimin. Për të tjerët ose është fituar pafajësia, ose është pezulluar akuza.

Duke marrë shkas nga ngjarjet e këtyre dy ditëve, kur Prokuroria për Krime të Rënda I kërkon lejën për arrestim Kuvendit për Tom Doshin dhe Mark Frrokun për kallëzim të rremë, Instituti I Studimeve Politike ka përgatitur një historic të të gjithë deputetëve. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010040044784546
array(1) { ["section"]=> string(65) "loja-me-imunitetet-ne-25-vjet-vetem-1-deputet-vuajti-denimin-6548" }