Lojrat Olimpike “Rio 2016”: Grabiten me armë 4 notarë të SHBA

Publikuar tek: bota, më 07:31 15-08-2016 Lojrat Olimpike “Rio 2016”: Grabiten me armë 4 notarë të SHBA

Katër lojtarë noti janë grabitur në Rio De Zhaniero pas pjesmarrjes në Lojrat Olimpike “Rio2016”.

Mediat e huaja shkruajnë se është grabitur medalisti Ryan Lochte dhe Gunnar Bentz, Jack Conger dhe Jimmy Feigen, notarë të tjerë të SHBA sapo ishin larguar nga rezidenca.

Policia raporton se lojtarët kanë dëshmuar se një prej grabitësve i ka vënë në kokë armën Lochte.

Sipas dëshmisë së lojtarëve personat e armatosur kanë ndaluar taksinë dhe iu kanë kërkuar paratë dhe sendet me vlerë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030193090438843
array(1) { ["section"]=> string(64) "lojrat-olimpike-rio-2016-grabiten-me-arme-4-notare-te-shba-49749" }