Lojtarët e Kosovës në Finlandë për ndeshjen, dërgojnë një mesazh të bukur për të gjithë shqiptarët

Publikuar tek: sport, më 22:09 02-09-2016 Lojtarët e Kosovës në Finlandë për ndeshjen, dërgojnë një mesazh të bukur për të gjithë shqiptarët

Përfaqësuesja e Kosovës ndodhet në Finlandë për ndeshjen e parë në historinë e saj në eleminatoret e një Botërori. Edhe pse më 5 shtator në fushën e blertë ata do të mbajnë fanellat ngjyrë blu dhe do të dëgjojnë një himn pa fjalë, lojtarët e Kosovës duket se mendjen e kanë te ekipi që ngre peshë zemrat e çdo shqiptari, te Kombëtarja.

Milot Rashica, Herolind Shala, Amir Rrahmani, Valon Berisha dhe Granit Kolshi janë fotografuar duke formuar me dy duar simbolin e të gjithë shqiptarëve,  shqiponjën.

Shumë akuza dhe ofendime janë hedhur ndaj Rashicës, Shalës dhe Rrahmanin për largimin nga Kombëtarja Shqiptare, edhe pse askush prej tyre nuk mund të gjykohet përse përfaqëson shtetin e tij në arenën ndërkombëtare. 

Screenshot_11.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022120952606201
array(1) { ["section"]=> string(103) "lojtaret-e-kosoves-ne-finlande-per-ndeshjen-dergojne-nje-mesazh-te-bukur-per-te-gjithe-shqiptaret-51717" }