Lojtari shqiptar në kampionatin spanjoll, gati firma me gjigandët e LA LIGA-s

Publikuar tek: sport, më 19:07 29-07-2018 Lojtari shqiptar në kampionatin spanjoll, gati firma me gjigandët e LA LIGA-s

Transferimi i talenteve shqiptare ne Europë duket se është shtuar kohët e fundit. 

I tillë është rasti i Marsel Arifit që ka lindur në vitin 2000 dhe është pjesë e U-19 së Dinamos. Ky i fundit pritet të transferohet në Spanjë te gjigantët e La Liga-s, te klubi i Valencias. Lajmi për këtë lëvizje është konfirmuar nga vetë menxheri i lojtarit të fjalë, Andi Zorba i cili e ka zbuluar këtë detaj ekskluzivisht për Neësport.al.

Arifi pritet të nisë shumë shpejt provat te klubi spanjoll dhe nëse këto të fundit shkojnë mirë, firma me klubin e Valencias mund të jetë thjesht çështje kohe.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029386043548584
array(1) { ["section"]=> string(83) "lojtari-shqiptar-ne-kampionatin-spanjoll-gati-firma-me-gjigantet-e-la-liga-s-129537" }