Lokali tregton Dateri, ligji "harron" ta ndëshkojë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:08 03-04-2015 Lokali tregton Dateri, ligji Lokali ku tregtohet Dateri

Lokal “Artisti”, në qendër të Tiranës  tregëton i pashqetësuar  produktin Dateri, pavarësisht një urdhëri nga ministria që ndalon tregëtimin e këtij produkti.

Dateri, që në shqip quhet “shpuesja e shkëmbit”, është një lloj midhje që bën pjesë te molusqet, është një nga llojet e midhjeve më të kërkuara në treg dhe ka një çmim shumë të lartë. Tregëtimi i Daterisë është i ndaluar sepse shkakton dëmë  të parikuperueshme në florën e faunën ujore.

Në këtë lokal mesa duket, nuk duan t’ja dinë për këtë. Ata e tregëtojnë dhe e reklamojnë edhe në menunë e ditës. Po ligji ku?!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protestat e Partisë Demokratike, nesër te sheshi "Pavarësia" në Vlorë
Dekriminalizimi/ Donald Lu-qytetarit: Nuk e konsiderojmë si ndërhyrje, nuk jam në anën e askujt »
Article Logic
Execution time: 0.012166976928711
array(1) { ["section"]=> string(52) "lokali-tregton-dateri-ligji-harron-ta-ndeshkoje-7740" }