Lorenc JEMINI merr dhuratën e veçantë nga UEFA

Publikuar tek: sport, më 19:28 31-08-2018 Lorenc JEMINI merr dhuratën e veçantë nga UEFA Lorenc Jemini

Lorenc Jemini është ndër të paktët gjyqtarë shqiptarë që kanë arritur të gjykojnë dhe në nivele të larta futbollistike.

Me një eksperiencë gati 10-vjeçare në fushën e arbitrimit, 44-vjeçari ka qenë gjyqtar në të dyja instancat më të larta të futbollit, UEFA dhe FIFA.

Sot, ai ka marrë një dhuratë të veçantë nga qeveria e futbollit europian UEFA, e cila e ka falenderuar për 8 vitet e shërbimit si arbitër i saj.

Lajmin e ka dhënë vetë Jemini në llogarinë e tij personale në “Facebook”.

Jemini u tërhoq si gjyqtar në 2017 dhe mori përsipër detyrën e moviolistit.

jemini.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17352604866028
array(1) { ["section"]=> string(53) "lorenc-jemini-merr-dhuraten-e-vecante-nga-uefa-132789" }