Lorik Cana hyn në histori, rekord për Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 17:52 11-06-2016 Lorik Cana hyn në histori, rekord për Shqipërinë

Ndëshkimi i Canës dhe rekordi i Shqipërisë.

Lorik Cana ka hyrë në historinë e Kombëtares së Shqipërisë se është ndëshkuar i pari me karton të verdhë në finalet e një Europiani, ndërsa po të njëjtin rekord e ka shënuar edhe për kartonin e kuq, sërish është i pari për kuqezinjtë. Por, jo vetëm brenda kornizës kuqezi, ai tashmë është futur edhe në listën e lojtarëve dhe ka futur Shqipërinë në numrin e Kombëtareve që ndëshkohet me karton të kuq në ndeshjen e parë.

Më parë në këtë listë ishte Holanda, Bullgaria dhe Anglia, ndërsa sot u shtua edhe Shqipëria, e cila e humbi edhe takimin kundër Zvicrës me rezultatin 1-0. / newsport.al

cannnnnnnn.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028652906417847
array(1) { ["section"]=> string(53) "lorik-cana-hyn-ne-histori-rekord-per-shqiperine-43205" }