Lorik CANA i bën thirrje PANUÇIT: Shqipëria ka nevojë për kapiten, mos e ndërro mënyrën e lojës

Publikuar tek: sport, më 20:52 14-10-2018 Lorik CANA i bën thirrje PANUÇIT: Shqipëria ka nevojë për kapiten, mos e ndërro mënyrën e lojës

Lorik Cana ka folur para ndeshjes Izrael – Shqipëri. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare deklaroi për mikrofonin e RTSH-së:

“De Biasi do të mbahet mend për suksesin e tij. Ai bëri një skuadër kompakte dhe formoi një grup që arriti te sukseset. De Biasi kishte futbollistë që pritshmëritë ishin të larta nga të gjithë.

Për sa i përket Panuçit, mund të them që pas një suksesi të tillë, të mos ndërrojë mënyrën e tij të kërkuarit të tij futboll. Nëse ka një farë linje, mund t’i them mos ta ndërrojë. Është akoma herët. Është një njeri që i dedikohet shumë punës së tij. Por, kur merr një skuadër të suksesshme presioni është shumë i madh.

Kosova është bërë një ekip për t’u përgëzuar. Ishim duke e ndjekur ndeshjen dhe po e shihja ndeshjen në telefon. Ishte një mundësi shumë e mirë për t’u shkëputur nga Azerbajxhani. Kosovën e kemi ditur që ka lojtarë të mirë dhe është e destinuar vetëm të rritet. Edhe në gjendje aktuale që është, ka një nivel për të luajtur në grupin C. Duhet të marrim vesh që ata futbollistë të luajnë me njëri-tjetrin. Sa më shumë kalon koha aq më shumë merr pjekuri. Gjithçka është matematike.

Dua të kthehem sërish te ndeshja e sotme. Nëse nuk humbim, mund të luajmë vendin e parë në shtëpi. Me Izraelin do të jetë e vështirë pasi kanë bërë një ndeshje të mirë me Skocinë.

Shiriti i kapitenit? Brenda ekipit kombëtar besoj janë disa elementë që mund të mbajnë shiritin e kapitenit. Një ndër ta është edhe Mërgim Mavraj, pasi ka cilësi të mëdha. Nuk duhet ndërruar kapiteni, duhet të jetë një lider në fushën e blertë”, përfundoi ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024306058883667
array(1) { ["section"]=> string(100) "lorik-cana-i-ben-thirrje-panucit-shqiperia-ka-nevoje-per-kapiten-mos-e-nderro-menyren-e-lojes-137824" }