Lorik Cana: Iki nga Lazio nëse nuk hyjmë në Champions League

Publikuar tek: sport, më 20:55 20-01-2015 Lorik Cana: Iki nga Lazio nëse nuk hyjmë në Champions League

Aventura e Lorik Canës te Lacio është drejt fundit.  Kapiteni i kombëtares shqiptare nuk do të rinovojë me klubin roman, ndërsa arsyeja vetëm që mund ta bindë të qëndrojë në Serinë A deri në fund të kontratës është kualifikimi i skuadrës në Champions League, sezonin e ardhshëm.

Në një intervistë për Klan Kosova, Cana ka zbuluar se ky mund të jetë sezoni I fundit me Lacion. Cana ka vendosur se ku do të luajë në fund të karrierës së tij. Pas Francës, Anglisë, Turqisë dhe Italisë mbrojtësi do të provojë dhe Bundesligën gjermane.

Në objektivat e ardhshme të Lorik Canës është dhe kualifikimi i kombëtares së Shqipërisë në finalet e Euro 2016. Sa i përket kombëtares, Cana ka folur edhe në lidhje me ngjarjet e dhunshme në Beograd, duke u shprehur se shpreson që Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të vendosë drejtësi duke i dhënë tri pikët Shqipërisë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.014438152313232
array(1) { ["section"]=> string(64) "lorik-cana-iki-nga-lazio-nese-nuk-hyjme-ne-champions-league-1064" }