Lorik Cana tregon sekretin: I vura gruas kusht para se të martohesha

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:52 11-10-2018 Lorik Cana tregon sekretin: I vura gruas kusht para se të martohesha

Futbollisti i njohur Lorik Cana ditën e sotme ka folur për marrëdhënien e tij me bashkëshorten italiane Monica, me të cilën ka 4 vite i martuar.

I ftuar në emisionin “Rudina”, Cana ka treguar se para martesës ai i kishte vënë kusht Monicës që t’i mësonte djalit gjuhën shqipe.

"Ishte kusht paramartesor që djali absolutisht nuk duhet ta thyjë zinxhirin e traditës, të gjuhës sepse ne që kemi qenë në emigracion, gjenerata e parë e mban, por gjenerata e dytë thuajse e ka humbur gjuhën. Kur martohesh, martohesh për dashuri dhe për partnerin e duhur, por ka vështirësitë e veta sidomos nga pikëpamja e gjuhës, por kjo nuk duhet të jetë një argument për mos me bërë më të mirën", tha Cana.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021162033081055
array(1) { ["section"]=> string(74) "lorik-cana-tregon-sekretin-i-vura-gruas-kusht-para-se-te-martohesha-137484" }