“Loro Boriçi” do të inagurohet nga Maradona?

Publikuar tek: sport, më 18:09 20-10-2015 “Loro Boriçi” do të inagurohet nga Maradona?

Rikonstruksioni i stadiumit të Shkodrës “Loro Boriçi” po shkon drejt fundit dhe Federata Shqiptare e Futbollit po përgatitet për të sjellë në Shqipëri një skuadër të madhe për të bërë inagurimin në një ndeshje miqësore me Kombëtaren Shqiptare.

Megjithatë, mediat gjatë ditës së sotme kanë publikuar lajmin se në shkallët e “Loro Boriçit” të ri, pritet të ulet edhe legjendja e futbollit Diego Armando Maradona.

Arjan Curri, menaxher shkodran që ushtron aktivitetin e tij në Britaninë e Madhe dhe njëkohësisht mik i Maradonës, ashtu siç e prezantojnë mediat, ka nisur kontaktet dhe përgatitjet që ish-fubollisti i Napolit të vijë për herë të parë në Shqipëri.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mesazhi i Ballist Morinës për serbët përpara se të arrestohej: Nuk ju urrej, por e kaluara na lëndon
Halili mohon emrin e Ilir Dajës: Është ende herët për trajnerin e ri »
Article Logic
Execution time: 0.012017011642456
array(1) { ["section"]=> string(47) "loro-borici-do-te-inagurohet-nga-maradona-23579" }