Lot e vajtime, në varrezat e Thumanës kujtojnë sot familjarët dhe të afërmit që u mori jetën tërmeti i 26 Nënorit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:16 26-11-2020 Lot e vajtime, në varrezat e Thumanës kujtojnë sot familjarët dhe të afërmit që u mori jetën tërmeti i 26 Nënorit Nga varrezat e Thumanes

Në varrezat e Thumanës po kujtojnë sot familjarët dhe të afërmit që humbën jetën nën rrënjojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti tragjik i 26 Nëntorit.

51 persona u nxorën të pajetë u nxorën nga rrënojat që la pas tërmeti, 25 viktima në Thumanë, 25 në Durrës dhe 1 në Lezhë. Sot të afërmit e viktimave kanë shkuar në varrezat e Thumanës ku me lot dhe dhimbje kanë vajtuar familjarët e tyre.

Midis viktimave ishin dhe 10 fëmijë të moshave 2-10 vjeç. Më shumë se 3000 qytetarë të tjerë mbetën të plagosur.

Ndërkohë, edhe Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje në nder të viktimave të tërmetit.

Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Do bëhesha gjysh, por tani nuk jam më as baba’, iu shua familja nga tërmeti TRAGJIK i 16 nëntorit, flet i mbijetuari Albert Cara: Kur mendova se arrita gjithçka, humba gjithçka
‘Me super mbrojtje’, ministrja Manastirliu flet në Kuvend me dy maska (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0095019340515137
array(1) { ["section"]=> string(119) "lot-e-vajtime-ne-varrezat-e-thumanes-kujtojne-sot-familjaret-dhe-te-afermit-qe-u-mori-jeten-termeti-i-26-nenorit-229165" }