Lotë, qirinj dhe lutje në Tiranë për viktimat e sulmeve në Paris

Publikuar tek: aktualitet, më 18:59 14-11-2015 Lotë, qirinj dhe lutje në Tiranë për viktimat e sulmeve në Paris

Shoqëria civile është mbledhur afër Piramidës për të ndezur qirinj në nder të viktimave si pasojë e sulmeve që goditën rëndë Parisin.

Me lot në sy, qytetarët janë lutur në frëngjisht për viktimat. I pranishëm ishte edhe ambasadori francez në Shqipëri, Bernard Fitoussi.

“Nuk do të kemi frikë, terrorizmi nuk do të mposhtë Francën”, tha ambasadori. 128 persona kanë humbur jetën nga sulmet terroriste që goditën Parisin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndryshon pamja te Kryeministria. Ja si duket ajo tani
Loris Xhaxhiu: “Kë të vras më parë?” Shqiptarja tregon nga Franca si i shpëtuan dy shokët e ngushtë terroristëve »
Article Logic
Execution time: 0.010889053344727
array(1) { ["section"]=> string(69) "lote-qirinj-dhe-lutje-ne-tirane-per-viktimat-e-sulmeve-ne-paris-25437" }