Lotët e Buffon pasi Italia preku fundin, në transmetim të drejtpërdrejtë kampioni nuk përmbahet (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 09:42 14-11-2017 Lotët e Buffon pasi Italia preku fundin, në transmetim të drejtpërdrejtë kampioni nuk përmbahet (VIDEO)

Ky mund të ishte kampionati i gjashtë i tij, një rekord absolut por në vend të ndodhte kjo, Gigi Buffon verën e ardhshme nuk do të shkojë në Rusi me shokët e tij të kombëtares.

Italia u eleminua nga Suedia,  1-0 në ndeshjen e luajtur në Suedi; dhe 0-0 mbrëmjen e djeshme në San Siro. Këtu janë fjalët e portierit në fund të ndeshjes, ndeshja e tij e fundit me Italinë. Mes lotësh, Buffon shprehet i tronditur... Ndiqni videon!

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014214992523193
array(1) { ["section"]=> string(106) "lotet-e-buffon-pasi-italia-preku-fundin-ne-transmetim-te-drejtperdrejte-kampioni-nuk-permbahet-video-99482" }