LSI kundër Tahirit për kamerat në rrugë? Luan Rama dhe Flamur Noka propozojnë bllokimin, Braho kërkon analizë

Publikuar tek: politike, më 16:56 03-02-2016 LSI kundër Tahirit për kamerat në rrugë? Luan Rama dhe Flamur Noka propozojnë bllokimin, Braho kërkon analizë

Informacione të reja brenda Komisionit për Sigurinë Kombëtare në Kuvend, ku është diskutuar rreth projekligjit për vendosjen e kamerave në rrugë, në institucione, biznese dhe mjete të transportit publik.

Kreu i komisionit, Spartak Braho ka kërkuar një analizë të detajuar nga Ministria e Brendshme, ndërsa Luan Rama, po i LSI-së dhe deputeti demokrat Flamur Noka kanë kërkuar bllokimin e këtij projektligji.

Projektligji “Për masat shtesë të sigurisë publike” nuk po arrin të sigurojë votat e duhura për të kaluar në parlament dhe duket se si LSI-ja, ashtu edhe Partia Demokratike janë në një mendim unison për këtë gjë.

Kundërshti janë ndeshur edhe  sa i përket faturës financiare të këtij projekti të madh, pasi nuk ka detajim se sa do jetë kostoja që duhet të paguajnë bizneset.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0063309669494629
array(1) { ["section"]=> string(113) "lsi-kunder-tahirit-per-kamerat-ne-rruge-luan-rama-dhe-flamur-noka-propozojne-bllokimin-braho-kerkon-analize-31653" }