LSI merr dy vendimet e rëndësishme: Qeveri “Besimi” dhe koalicion me PS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 12:00 04-04-2017 LSI merr dy vendimet e rëndësishme: Qeveri “Besimi” dhe koalicion me PS

Kryetari i Partisë Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka deklaruar pas mbledhjes së Kryesisë, se partia e tij vë në dispozicion të gjitha mandatet për zgjidhjen e krizës politike në vend dhe krijimin e një qeverie “besimi”.

Meta bëri thirrje për dialog mes partive politike në vend për të shmangur hellimin e krizës, duke shtuar se LSI vë në dispozicion mandatin e kryetarit dhe të ministrave në funksion të zgjidhjes së krizës politike në vend.

Meta theksoi se pa Partinë Demokratike nuk ka zgjedhje. Kreu i LSI tha se partia e tij është e hapur për koalicion me PS-në por nuk do të bëhet pjesë e një farse zgjedhore. Më tej, kreu i LSI, Ilir Meta, njoftoi për vazhdimësinë e koalicionit me Partinë Socialiste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e rrallë: Kur 17-vjeçari Lulzim Basha takonte Ibrahim Rugovën në Hollandë
Të huajt do ndihen si në shtëpi vetëm në Kamëz, do habiteni nga emrat e rrugëve (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.012916803359985
array(1) { ["section"]=> string(74) "lsi-merr-dy-vendimet-e-rendesishme-qeveri-besimi-dhe-koalicion-me-ps-74067" }