LSI merr në mbrojtje Dashamir Xhikën, deputetët në sulm: Gjyq politik i Ramës, tenton të eleminojë kundërshtarët

Publikuar tek: politike, më 21:17 04-02-2018 LSI merr në mbrojtje Dashamir Xhikën, deputetët në sulm: Gjyq politik i Ramës, tenton të eleminojë kundërshtarët

Është zhvilluar sot seanca gjyqësore ndaj ish kreut të ARRSH, Dashamir Xhika i akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre me fondet miliona euro për rrugën Elbasan-Gjinar dhe Tiranë-Elbasan.

Gjykata e Elbasanit dhe Krimet e Rënda dhanë masën e sigurisë “arrest me burg” për Xhikën.

Por i menjëhershëm dhe njëzëri ka qenë reagimi i deputetëve të LSI-së të cilët e kanë quajtur një gjyq politik që vjen si një tentativë e kryeministrit Edi Rama për të eleminuar kundërshtarët e tij politikë.

Në mbrojtje të Xhikës kanë reaguar Floida Kerpaci, Endrit Brahimllari, Viktor Tushaj, Shezai Rrokaj, Petrit Vasili, e të tjerë.

dfwergh345rh4h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012027025222778
array(1) { ["section"]=> string(116) "lsi-merr-ne-mbrojtje-dashamir-xhiken-deputetet-ne-sulm-gjyq-politik-i-rames-tenton-te-eleminoje-kundershtaret-109136" }