LSI nuk i del inati me Erion Veliajn, ankimon në gjykatë vendimin për heqjen e gjobave

Publikuar tek: politike, më 20:38 22-02-2021 LSI nuk i del inati me Erion Veliajn, ankimon në gjykatë vendimin për heqjen e gjobave Kryemadhi - Veliaj

Vendimi i Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve për të hequr gjobat ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj nuk është pritur mirë nga LSI.

Veliaj ishte gjobitur nga KQZ, me 825 mijë lekë të reja, lidhur me aktivitetet e tij politike, pasi sipas KQZ-së, kreu i Bashkisë Tiranë ka zhvilluar aktivitete që janë të ndaluara të bëhet 4 muaj para zgjedhjeve.

Por LSI ka ankimuar në Gjykatën e Apelit vendimin e KAS, duke kërkuar që gjoba ndaj Veliajt të mbetet në fuqi.

Tashmë pritet vendimi i kësaj gjykate, që do të vendosë nëse kryebashkiaku i Tiranës do t'i paguajë ose jo gjobat.

153092500_873122476588676_5658082146964549137_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Hiq dorë nga mistrecllëqet", Braçe i përgjigjet Presidencës: Shpjego si votohet me shpata, ti i përvëlove një palë zgjedhje si askush më parë
Sondazhi i Euronews Albania: Ministrja më e sulmuar nga opozita është më e vlerësuara nga qytetarët, në fund qëndrojnë ata “pa portofol” »
Article Logic
Execution time: 0.011894941329956
array(1) { ["section"]=> string(92) "lsi-nuk-i-del-inati-me-erion-veliajn-ankimon-ne-gjykate-vendimin-per-heqjen-e-gjobave-239830" }