LSI prezanton PROGRAMIN për zgjedhjet e 25 prillit: Do ofrojmë garanci 1.000 dollarë për bebet, kur të jenë 25 vjeç do të kenë 25.000 dollarë

Publikuar tek: politike, më 09:34 25-01-2021 LSI prezanton PROGRAMIN për zgjedhjet e 25 prillit: Do ofrojmë garanci 1.000 dollarë për bebet, kur të jenë 25 vjeç do të kenë 25.000 dollarë Pamje nga mbledhja e LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim është duke prezantuar programin e saj për zgjedhjet e 25 prillit. Program të cilin sipas kryetares Monika Kryemadhi, nëse vijnë në qeveri do ta zbatojnë në 5 muajt e parë.

Ndër prioritete e programit të LSI-së, ishte dhe grancia 1 mijë dollarë për të sapolindurit.

Sipas Kryemadhit, kjo granaci synon të mbështesë të rinjtë që në lindjen e tyre dhe deri kur të vendosin të krijojnë familje. “Kur ai të krijojë familje, pas 25 apo 30 vitesh, ai do të ketë 25 mijë dollarë, si mbështetje”, tha kryetarja e LSI.

“Prioritete tona kanë të bëjnë me punësimin, fuqizimin e ekonomisë, çështjen e shpopullimit. Ta ndalojmë atë që fëmijët tanë të punojnë në shtëpi. Për cdo fëmijë që lind ne do të ofrojmë garanci prej 1 mijë dollarësh. Kur ai të krijojë familje, pas 25 apo 30 vitesh, ai do të kete 25 mijë dollarë. Proritete tona do ti realiozojmë në 5 muajt e parë të qeverisjes”, tha Kryemadhi ndër të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhet e 25 prillit, Rama mbledh shtabin elektoral në selinë e PS-së
‘Në pikë të mëngjesit’ në Selinë e PS, përfundon takimi i Ramës me drejtuesit politikë të 12 qarqeve »
Article Logic
Execution time: 0.011902093887329
array(1) { ["section"]=> string(146) "lsi-prezanton-programin-per-zgjedhjet-e-25-prillit-do-ofrojme-garanci-1-000-dollare-per-bebet-kur-te-jene-25-vjec-do-te-kene-25-000-dollare-236276" }