LSI thirrje të rinjve: Nëse doni punë, votoni

Publikuar tek: politike, më 13:05 21-06-2015 LSI thirrje të rinjve: Nëse doni punë, votoni

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ju ka bërë  thirrje të rinjve të marrin pjesë masivisht në votime. Në një dalje për mediat deputetja më e re e Parlamentit, Kejdi Mehmetaj  ju bëri thirrje bashkëmoshatarëve të saj të ushtrojnë të drejtën e votës.

“Jut hemi bashkëmoshatarëve tanë, që ne sapo u kthyem  nga qendrat e votimit. Ne votuam. Inkurajojmë të rinjtë të shkojë të votojë se është e vetmja mënyrë për tu dëgjaur. Nëse kërkoni më shumë shërbime dhe punësim votoni sot. Është e vetmja mënyrë për të kërkuar llogari nesër. Aktualisht nuk ka rradhë, shkoni e votoni që të emleminoni rradhët”, apeloi ajo.

180.000 të rinj votojnë për herë të parë në të gjithë vendin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099170207977295
array(1) { ["section"]=> string(49) "lsi-thirrje-te-rinjve-nese-doni-pune-votoni-14210" }