Lu - kryebashkiakëve: Nuk mund të shkoni me makina të shtrenjta në punë, qytetarët s’ju kanë zgjedhur për këtë

Publikuar tek: politike, më 10:58 30-10-2015 Lu - kryebashkiakëve: Nuk mund të shkoni me makina të shtrenjta në punë, qytetarët s’ju kanë zgjedhur për këtë

"Nuk mund të shkoni me makina të shtrenjta në punë pasi qytetarët nuk ju kanë zgjedhur për këtë”, ky është mesazhi i qartë dhe i prerë që u dha kryebashkiakëve ambasadori amerikan Donald Lu në Konferencën për qeverisjen vendore.

Lu tha që qevirsjes vendore duhet t’i jepet pushteti që meriton ndërsa bëri me dije se edhe ambasada Amerikane dhe USAID ka dhënë një kontribut për të zhvillimin urban.

“Kontributi ynë prej 12.8 milion dollarësh shkon për të ndihmuar bashkitë në  zhvillimin urban”, tha Lu në konferencën kombëtare. Pritet që edhe kryeministri Rama të mbajë pas pak fjalën e tij në konferencë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021083116531372
array(1) { ["section"]=> string(112) "lu-kryebashkiakeve-nuk-mund-te-shkoni-me-makina-te-shtrenjta-ne-pune-qytetaret-s-ju-kane-zgjedhur-per-kete-24299" }