Lu, Vlahutin dhe Borchardt i shkojnë në zyrë Fatmir Xhafajt, diskutime për protestën e PD-së

Publikuar tek: aktualitet, më 11:42 11-05-2017 Lu, Vlahutin dhe Borchardt i shkojnë në zyrë Fatmir Xhafajt, diskutime për protestën e PD-së

Ambasadori Amerikan Donald Lu, ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin dhe  ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt kanë shkuar në zyrën e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe prej 30 minutash po zhvillojnë  një takim.

Mësohet se në qendër të bisedimeve është situata politike, kryesisht protesta e opozitës me 13 maj dhe një zgjidhje e mundshme e krizës politike. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Koha jonë”, gazeta e parë e pavarur sot mbush 26 vjet
Pas letrës së Kadaresë, Avokati i Popullit i shkruan Vlahutin: S’më mbetet veçse t’ju kërkoj ndjesë »
Article Logic
Execution time: 0.01056981086731
array(1) { ["section"]=> string(96) "lu-vlahutin-dhe-borchardt-i-shkojne-ne-zyre-fatmir-xhafajt-diskutime-per-protesten-e-pd-se-78253" }